U Hrvatskoj će nove stadione dobit samo Dinamo i Hajduk !

21.02.2025. Predstavljen projekt izgradnje novoga stadiona Maksimir, pohvalila se Vlada RH na svojim službenim stranicama. Izvor Vlada RH
Zajednička procjena Grada i Vlade, da će ukupni trošak rekonstrukcije biti pet tisuća eura po stolcu, dakle ukupno 175 milijuna eura bez PDV-a, koje Vlada i Grad plaćaju po pola.
ZAGREB U Plavom salonu stadiona Maksimir u petak je predstavljen sporazum o uklanjanju postojećeg i izgradnji novoga stadiona Maksimir uz nazočnost predstavnika Vlade Republike Hrvatske, Grada Zagreba, Hrvatskog nogometnog saveza i GNK Dinama.
Novi stadion Dinama imao bi oko 35 tisuća sjedećih mjesta. Izgradit će se i garaža s 800 parkirnih mjesta ispod stadiona te dodatna garaža na Sveticama s 1500 mjesta
1997. Ne zaboravimo da je Franjo Tuđman već ulupao 370 milijuna kuna u Maksimir, koje je zbog korupcije nastalo pravo maksimirsko ruglo i sad opet očekuju da im država gradi stadion dok im dugove otpisala jer to nije pravno isti klub no kad su titule u pitanju onda je isti klub. Izvor

Da bi se Maksimir mogao srušit, potrebno je Kranjčevićevu obnovit. Grad Zagreb na službenim je stranicama (15.3.2025.) objavio da je izabran izvođač radova, a to će biti austrijski Strabag. Završetak radova planiran je do kraja 2026. godine. Vrijednost radova je 37,87 milijuna eura bez PDV-a. Kapaciteta 11.163 mjesta.
Dalmatinci su pohrlili odmah u Zagreb tražeći jednake iznose . A riječki političari hoće li pokazat svoj luzerski mentalitet ili ?
Povijest je učiteljica života. MIR 1979.
Održan sastanak na temu realizacije projekta sanacije Poljuda i ulaganja u nogometnu infrastrukturu Splita. 11.03.2025. Stranice Vlade RH

Kako je Rijeka izgubila Mediteranske igre ?
1979. Rijeka je trebala dobiti Mediteranske igre, svu popratnu infrastrukturu te novi stadion koji ga je s lakoćom mogla izgraditi. No sam protiv svih nisam mogao. Zbog kočenja lokalnih vlasti i neradnika, jednostavno neimanja volje Split nas je tada preduhitrio i odnio Rijeci domaćinstvo ispred nosa. Dakako nemam ništa protiv njih, uložili su više truda i zalaganja, zajedništva. Sjeli u avion za Beograd i pokupili sve važne partijske činovnike i zasukali rukave. Ostalo je povijest. Ljubo Španjol tada jedan od najmoćnijih jugoslavenskih gospodarstvenika.
Izgrađen je Split i dobar dio Dalmacije.
Grad i država brzo su dali potporu za kandidaturu, premda uopće nije bilo nikakve prikladne sportske niti prometne infrastrukture u Splitu.
Novac uložen u gradnju infrastrukture, bez sportskih sadržaja, iznosio je 3,4 milijarde tadašnjih dinara.
– Izgrađen je veliki putnički terminal na aerodromu u Resniku, pomorsko-putnički terminal u Gradskoj luci, kao i novi RTV centar. Zatim tunel Marjan, ukop željezničke pruge, te niz drugih zahvata kojima stvoreni su preduvjeti za rješavanje prometnih problema u gradu i okolici – podsjetio je Ganza s posebnim naglaskom na gradnju trafostanica i dio obilaznice Splita.
Prije svega, Split je dobio prekrasan gradski stadion, u to vrijeme jedan od najljepših u Europi. Izgrađen je kompleks bazena na Poljudu, kao i velika i mala dvorana na Gripama. Izgrađena je streljana u Stobreču, kompleks teniskih terena na Firulama, kompleks malih dvorana za borilačke sportove na Gripama… Uz to, renoviran je stadion RNK Split, košarkaška dvorana “Jugoplastike” na Gripama, kao i igralište u Kaštel Gomilici.
Zahvaljujući MIS-u i drugi gradovi su dobili razne sportske sadržaje. Trogir je dobio novu sportsku dvoranu, dok je u Omišu obnovljeno nogometno igralište. Nadalje, uređen je hipodrom u Sinju, teren za streličarstvo u Supetru na Braču, veslačka staza u Zatonu, nogometno igralište u Zadru i Makarskoj, kao i sportska dvorana u Hvaru.
Na temeljima Mediteranskih igara izgrađena je moderna infrastruktura, koja je postala zamašnjak razvoja Splita i Dalmacije u sportskom pogledu. Kao i u pogledu mogućnosti za razvoj sportskog turizma.